Berlin - Almanya

Almanya'nın sınırların ötesinde bir yaratıcılık, ahenk ve hoşgörü içinde yaşayan şehri Berlin; tarihinde yaşadığı tüm ayrılıkların üstesinden gelerek farklı kültürleri, dinamizmi, tarihi binaları, müzeleri ve sanat galerileriyle bohem kişiliğini ortaya koyuyor.

Prusya ve Alman İmparatorluğu’na başkentlik yapmış bu kadim kenti geçmişte ikiye bölen Brandenburg Kapısı'nı görmeli; Guggenheim Müzesi'yle başladığınız sanat turuna Bauhaus Tasarım Müzesi'ye devam etmeli; Nikolaiviertel'e giderek Eski Berlin'i keşfetmelisiniz. Hava karardığında birbirinden şık restoranlarında yemek yemeyi ve gece eğlencesini unutmayın!

Berlin için Seyahat Tasarımı alın...

 

Berlin’de Ulaşım

Berlin’de birden faza gün konaklayacak ve müzeleri de gezecekseniz mutlaka Berlin Pass satın almalısınız. Zir Berlin Pass hem müzeleri hem de ulaşımı kapsıyor. Berlin’de muhteşem bir metro ağı var. Her noktaya metro ile gitmek mümkün. Metro ile ulaşım sağlayacağınızı düşündüğümüz için uygun fiyatlar için bu kartı tavsiye ediyoruz. Bu kartın 2 günlük fiyatı 74 Euro, 3 günlük fiyatı ise 89 Euro. Berlin Pass kartınızı dilerseniz web sitesinden satın alabilirsiniz. Buradan ulaşabilirsiniz!  Gitmeden bir Berlin ulaşım haritası görmek isterseniz o da burada;Berlin’de hava nasıl?

Türkiye’ye göre kuzeyde kaldığı için hava koşulları sizi biraz zorlayabilir. Eğer kışın gidecekseniz 0’ın altına düşen hava koşullarına hazırlıklı olun. Yazın ise 23-24 derece ortalamasıyla, Berlin’e gitmek için en ideal zaman. Sonuç olarak Berlin’e giderken yanınıza en kalın kıyafetlerinizi almanız da fayda var.Berlin Gece Hayatı
Berlin deyince ilk akla gelenlerden biri de gece hayatı. Oldukça renkli ve hareketli bir gece hayatına sahip olan Berlin’de herkese göre bir kulüp bulmak mümkün. İster Lady Gaga’nın parti evi Berghain Panaroma’da ister Kreuzberg’deki Chalet Club 3’teki 3 ayrı sahneden birinde dans edin. Açık hava partileri seviyorsanız Sisyphos şehrin dışında da olsa tam size göre olabilir. Plaj partisi atmosferinde dizayn edilmiş ve adeta bir karnavalın içindesiniz. En iyi müzik için Prince Charles’ı da es geçmeyin.


Berlin

Berlin otellerine göz atın

The Mandala Hotel

Berlin, Almanya

The Mandala Hotel İNCELE

Hotel de Rome

Berlin, Almanya

Hotel de Rome İNCELE
Tüm Berlin otellerini incele
Sonbaharda Berlin...

Gezi

10/11/2015
Sonbaharda Berlin...

Berlin için söyleyebileceğim, bu şehirde yaşayan hiç kimse bir başkasıyla ilgilenmiyor. Herkes kendi halinde, kendi…

Devamı

Çocukla gezmesi daha keyifli şehirler

Gezi

27/08/2015
Çocukla gezmesi daha keyifli şehirler

Çocuklarınızla seyahat etmek eğer doğru destinasyonları tercih ederseniz, kâbustan çok canlı ve neşeli bir tatile…

Devamı

En Güzel Yurtdışı Tatil Rotaları

Gezi

31/03/2015
En Güzel Yurtdışı Tatil Rotaları

Yoğun tempoya ara verip, yeni keşifler, yeni yerler ve yeni duygularla tanışmanın en keyifli zamanı…

Devamı

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi bırakıyorsunuz değil mi? Harika...

Jabiroo'nun özgün seyahat tasarım bilgi ve sürprizlerini bekleyin.

Jabiroo'nun yeni ürün ve kampanyalarından elektronik posta ile beni haberdar etmesine izin veriyorum

Arkadaşlarınıza Jabiroo Kampanyasını bildirmek mi istiyorsunuz?

Tek yapmanız gereken arkadaşlarınızın eposta adresini girmek ve size kazandırmalarını beklemeye başlamak.